Aktualności

Fotowoltaika dla firm: 3 powody, dla których warto

Fotowoltaika zyskuje coraz większą popularność, również wśród firm. W ostatnim czasie instalacje pojawiają się chociażby na dachach sieci sklepów: Lidl, Carrefour czy Castorama. Dlaczego przedsiębiorcy inwestują w fotowoltaikę? Poznaj 3 argumenty.

1. Niezależność od wzrostów cen prądu

Prognozy nie pozostawiają wątpliwości – ceny energii w najbliższych latach będą rosły. Według analityków Biura Maklerskiego mBanku w 2022 roku gospodarstwa domowe zapłacą za prąd o 19%, a przedsiębiorstwa o 15-30% więcej niż obecnie.

Własna instalacja fotowoltaiczna pozwala ograniczyć koszty energii elektrycznej nawet o 90%. Operatorowi sieci zapłacimy tylko niewielkie koszty stałe, a tym samym praktycznie uniezależnimy się od podwyżek.

2. Inwestycja, która się opłaca

Za instalację nie musimy płacić jednorazowo – możemy skorzystać z oferty kredytu lub leasingu. W każdym z tych przypadków zwrot z inwestycji powinniśmy uzyskać w ciągu kilku lat. Biorąc pod uwagę, że żywotność paneli fotowoltaicznych to przynajmniej 25 lat, zyskujemy przewagę nad konkurencją na długi czas.

3. Wizerunek firmy społecznie odpowiedzialnej

Inwestycja w odnawialne źródła energii to szansa, żeby zrobić coś dobrego na rzecz środowiska. Klienci to doceniają! Według badania Innogy Polska aż 48% Polaków oczekuje działań proekologicznych nie tylko od od rządu i władz samorządowych, ale również przedsiębiorstw.

Odnawialne źródła energii to nie przejściowy trend, a wymierne korzyści, także dla przedsiębiorców. Zainteresowany/a? Zapraszamy do kontaktu – nasi doradcy odpowiedzą na Twoje pytania oraz wycenią instalację fotowoltaiczną dla Twojej firmy.

Inne artykuły