Finansowanie

Jak sfinansować inwestycję?

Jeżeli obawiasz się kosztów inwestycji w fotowoltaikę lub wymianę ogrzewania na ekologiczne, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Zobacz, jak możesz zaoszczędzić dzięki dofinansowaniu, odliczeniu od podatku, a także jak korzystnie może wyglądać system ratalny.

Nasi pracownicy nieodpłatnie pomogą w wyborze źródła finansowania i wypełnieniu odpowiedniego wniosku. Umów się na konsultację

Dofinansowanie

  • Program „Mój Prąd”: program rządowy, w ramach którego możesz uzyskać dotację na domową instalację fotowoltaiczną o mocy 2kW – 10kW (pula środków na 2021 rok została wyczerpana).
  • Program „Czyste Powietrze”: rządowy program, w którym możesz otrzymać dofinansowanie 10 – 37 tys. zł na takie inwestycje jak:
    – zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej,
    – wymiana pieca węglowego na pompę ciepłą lub kocioł na pellet,
    – zakup i montaż ocieplenia przegród budynku i stolarki otworowej zewnętrznej.
  • Dotacje samorządowe: niektóre gminy przyznają dofinansowanie na inwestycję w odnawialne źródła energii – warto, żebyś zorientował/a się, czy w Twojej miejscowości jest taka możliwość

Ulga termomodernizacyjna

Inwestycje w odnawialne źródła energii możesz odliczyć od podstawy opodatkowania. Wchodzi w grę: kupno, montaż i uruchomienie pompy ciepła, kolektora słonecznego i ogniwa fotowoltaicznego oraz kotła na biomasę. Kwota odliczenia to max 53 tys. zł, co oznacza, że możesz zaoszczędzić nawet 19960 zł.

Kredyt bankowy

Dzięki współpracy, którą prowadzimy z Credit Agricole, na zakup naszych usług możesz otrzymać kredyt na preferencyjnych warunkach. W efekcie np. Twoja miesięczna rata za fotowoltaikę będzie tylko niewiele wyższa od dotychczasowego rachunku za prąd (który z kolei może zmniejszyć się nawet o 90%).