OZE Bus

Ruszyliśmy z pompą!

Od zeszłego roku OZE Bus odwiedza różne miejscowości, głównie w województwie śląskim. Jeśli zastanawiacie się nad instalacją fotowoltaiczną lub zmianą ogrzewania na ekologiczne, zapraszamy do nas. Na przystanku OZE Busa będziecie mogli nie tylko porozmawiać z naszym doradcą, ale zobaczycie na żywo, jak działa pompa ciepła. Sprawdź harmonogram OZE Bus na najbliższe dni

Odnawialne źródła energii

Jedni mówią o ekologii, inni o oszczędnościach lub niezależności. Jeżdżąc po kraju, możesz zaobserwować, że coraz więcej Polaków wybiera odnawialne źródła energii. Czy to tylko przejściowa moda? Zdecydowanie nie! Działając na rzecz klimatu, Europa odchodzi od węgla i inwestuje w energię odnawialną.

Dlaczego pompa ciepła?

Pompa ciepła to najbardziej ekologiczne źródło ogrzewania. Zyskujesz system, który na co dzień jest zupełnie bezobsługowy, tani w eksploatacji, a dzięki połączeniu z fotowoltaiką Twoje rachunki mogą

być bliskie zera!

Według rządowych prognoz do 2030 roku w Polsce będzie zainstalowanych od miliona do nawet dwóch milionów pomp ciepła.

Nie tylko pompa ciepła

Na przystankach OZE Busa możesz z nami porozmawiać również o innych formach ogrzewania – gazowego oraz kotłem na biomasę. Jeżeli zastanawiasz się nad instalacją fotowoltaiczną – na ten temat również uzyskasz wszystkie potrzebne informacje.

Ekologia

Czy wiesz, że:
  • 36 z 50 miast w Unii Europejskiej o największym stężeniu pyłu PM2,5 znajduje się w Polsce,
  • smog działa jak palenie: statystyczny katowiczanin „wypala” dziennie 4, łodzianin 5 papierosów dziennie,
  • ponad połowa zanieczyszczeń powietrza w województwie śląskim pochodzi z gospodarstw domowych?

W związku z powyższymi danymi państwa i samorządy podejmują odpowiednie działania. Zgodnie z Uchwałą antysmogową dla województwa śląskiego od początku 2022 roku domów nie można już ogrzewać tzw. „kopciuchami” starszymi niż 14 lat.

Aktualności

Galeria OZE Busa